My Project 1 1

DIŞYÖNDER E- İHRACATTA DEVLET DESTEKLERİ WEBİNARINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Dış Ticarete Yön Verenler Derneği İhracat Çalışma Grubu E-İhracatta sağlanan devlet desteklerini sektör ilgililerine aktarmak akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesini sağlamak için 17.11.2022 tarihinde webinar düzenledi.

E-İhracatta Devlet Teşvikleri nelerdir?, 360 derece E-İhracat kavramından ne anlıyorsunuz?, E-İhracat lojistiği , dijital uygulamalar ve yeni nesil yaklaşımlar nelerdir? Konu başlıklarının görüşüldüğü webinarda T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü E-İhracat Daire Başkanı Hasan Önal, DIŞYÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Hakan Çınar, Sınır Ötesi E-Ticaret Danışmanı Serkan Akarsu, Navlungo CEO İsa Korkmaz konuşmacı olarak yer aldılar.

E-Fırsat Kaçmadan sloganı ile gerçekleştirilen webinar Dış Ticarete Yön Verenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hakan Çınar’ın açılış konuşması ile başlayarak, Hasan Önal beyin E-İhracat Destekleri başlıklı ve içerisinde E-İhracatın tanımından avantajlarına, E-İhracat destek modelinden yararlanıcılara, dikkat edilecek hususlardan küresel e-ticarete, hedef ülkelerden E-İhracat konsorsiyumlarına dair bilgilerin yer aldığı sunumu ve gelen soruların bizzat ilk uygulayıcı tarafından cevaplanması ve Serkan Akarsu beyin e-ihracatta yeni nesil yaklaşımlar konusuna değinerek tecrübe paylaşımı yapması ve İsa Korkmaz beyin e-ihracat lojistiği hakkında dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değinmesi ile devam etmiştir.

Yaklaşık 400 katılımcı ile hem zoom hem youtube üzerinden 19:30 – 22:30 arası gerçekleştirilen bu programda DIŞYÖNDER İhracat Çalışma Grubu Başkanı ve etkinlik moderatörü Dr.Sevgi Yılmaz’ın katılımcılar tarafından sorulan tüm soruları eksiksiz sorulması ve konuşmacılar tarafından objektif şekilde cevaplanması E-İhracat yapan ve yapmak isteyen katılımcılar nezdinde büyük beğeni toplamıştır.

Webinar DIŞYÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Hakan Çınar; sektör paydaşlarına ve çalışanlarına fayda sağlayacak bu tarz programların hızla devam edeceğini belirtmesi ve teşekkür konuşması ile sona ermiştir.

35 36

Bize Ulaşın