My Project 1 1

TÜRKİYE DIŞ TİCARETİNİN 2023 ÖNCELİKLERİ İLK DEFA BELİRLENDİ

Türkiye dış ticaretinin 2023 vizyonunun ilk defa belirlendiği yuvarlak masa toplantısı DIŞYÖNDER tarafından 26 Kasım 2022 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Ülkemiz dış ticaretine yön veren en etkili ve en önemli etkinliklerinden biri olan programa üyelerin katılımı diğer etkinliklere oranla çok daha fazla oldu.

DIŞYÖNDER başkanı Dr.Hakan ÇINAR Türkiye Dış Ticaretinin 2023 Vizyonunun belirlendiği bu programda birçok ilkin gerçekleştirildiğini belirterek Türkiye Dış Ticaretinin 2023 Vizyonu doğrultusunda çözümler üreten ilk dernek olduklarını vurguladı. Sayın ÇINAR program kapsamında açılış konuşması yaparak Uluslararası Ticarette Ü.M.İ.T. var diyerek Üretim, Markalaşma, İhracat, Teknoloji teorisini anlattı. Program sponsorları Mondes Global – Sevgi YILMAZ, Asbir Antrepo – Erkan BAŞBOĞA ve Rasyotek Danışmanlık – Haldun PAK konuşmalarında Türkiye Dış Ticaretine sağladığı faydalar için DIŞYÖNDER ailesine teşekkürlerini ilettiler.

Programın ilk oturumunda Blockchain Platformu üyesi Meral ŞENGÖZ “Uluslararası Ticarette Dijitalleşme ve Blockchain Teknolojisi” konu başlıklı sunumu sırasında işlem maliyetlerini düşürme formülüne değinerek katılımcıların dikkatini çekti. Dış Ticarete Yön Verenler Derneği Genel Sekreteri Murat Can GÜZELLER DIŞYÖNDER’in 2022 faaliyetleri hakkında bilgilendirici sunumu ile derneğin neler başardığını katılımcılara aktararak büyük bir heyecan uyandırdı. DIŞYÖNDER Yönetim Kurulu ve program katılımcısı üyelerinin aldığı ortak karar neticesinde Meral hanıma teşekkür amaçlı Mor Çatı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bağış yapıldı.

Katılımsal yönetim anlayışıyla tüm üyelerin aktifliğiyle interaktif şekilde gerçekleştirilen ikinci oturumda ihracat, ithalat, lojistik ve akademi çalışma grubu masalarının oluşturulmasıyla üyelerin grup çalışması yapmasına imkan sağlandı.

Dış Ticaretin 2023 Vizyonuna verilen süre içerisinde grup olarak, akademi çalışma grubu başkanı Dr.Hakan KAYA akademik anlamda, İhracat çalışma grubu Başkanı Dr.Sevgi YILMAZ ihracat konusunda, İthalat çalışma grubu sözcüsü Buket Bolat Özkan İthalat konusunda, Lojistik çalışma grubu sözcüsü Mücella Salın lojistik konusunda sorunlara getirdikleri çözüm önerileri aktararak raporlaştırdılar.

26 25 24 23 22 21

Bize Ulaşın